کارآفرینان اجتماعی موفق داخلیکارآفرینی روشندل سیرجانی برای ۴۳ نفر

روشندل سیرجانی با ایجاد شغل برای ۴۳ نفر، سه روشندل را هم مشغول به کار کرد.

رضا غیاثی روشندل سیرجانی که از تیر ماه سال گذشته موفق به راه‌اندازی تاکسی بی‌سیم شده است، توانسته برای سه روشندل و ۴۰ نفر راننده خودرو اشتغال ایجاد کند.

وی اظهار داشت: زمینه کار برایم مهیا نبود تا اینکه با استفاده از توانایی خود برای تاسیس تاکسی بی‌سیم اقدام کردم و امروز هم از کار خود راضی هستم.

رضا غیاثی عنوان کرد: علاوه بر اشتغال مناسب برای خودم، سه نفر از کسانی را هم که معلول و روشندل بودند به همراه ۴۰ نفر از جوانان بیکار مشغول به کار کردم.

این روشندل گفت: طی ۱۰ ماه گذشته حتی یک بار مسئولان بهزیستی به بنده سر نزدند و حالا هم مشکل زمین برای ادامه کار تاکسی تلفنی دارم و هم خطوط مخابرات برایم بعضی وقت‌ها اختلال ایجاد می‌کند.‌

در ادامه گزارش با برخی رانندگان تاکسی و یا معلولانی که مشغول به کار شدند گفت‌وگویی داشتیم که آنان نیز با ابراز رضایت این روشندل کارآفرین گفتند با وجود اینکه این فرد معلول است، اما کارآمد بوده و ماهم هیچ مشکلی در کار خود نداریم.

این افراد نیز گلایه از قرار گرفتن تاکسی تلفنی در حاشیه شهر داشتند و اعلام کردند اگر این مرکز بی‌سیم در مرکز یا نزدیک به مرکز شهر بود بهتر می‌توانستند کار کنند.

logo2
شماره انداز اشتغال
32