توان یابان شاغل موفق معلول موفق و مزرعه تولید عسل

معلول موفق و مزرعه تولید عسل

ارسلان جعفری ساکن روستای مردانقم از توابع شهرستان خداآفرین با وجود اینکه 15 سال است که با معلولیت مواجه است، از پنج سال پیش با حمایت کمیته امداد اقدام به راه اندازی مزرعه تولید عسل نموده و در این امر نیز موفقیت های بسیاری بدست آورده است .بسیاری از مواقع برای یک فرد سالم مشکلات و موانع بسیار بزرگ و غیر قابل عبور به نظر می رسند. اما کسانی چون ارسلان جعفری با عبور از موانعی بسیار بزرگتر نشان داده اند باید با پذیرفتن شرایط موجود به تلاش روی آورد

AWT IMAGE

چند سال است که فعالیت خود را آغاز کرده اید و در این کار کسی هم به شما کمک می کند؟

بنده در حدود پنج سال هست که شروع به این کار کرده ام ، خانواده ، دوستان و آشنایان نیز بنده را مورد حمایت خود قرار می دهند و در لحظه های سخت بنده را یاری می نمایند .

تعداد کندوها و میزان تولید سالیانه شما به چه میزان است؟

در حدود 100 کندو عسل دارم و از این میزان کندو سالیانه دو تن عسل برداشت می کنم .

از طرف اداره و یا نهاد خاصی مورد حمایت قرار گرفته اید؟سرمایه اولیه کارتان چقدر بود؟

کمیته امداد امام خمینی ( ره ) شهرستان خداآفرین با اعطای تسهیلات حمایتی بنده را مورد حمایت خود قرار داده است .در ابتدا با سرمایه ی بالغ بر سه میلیون تومان 50 کندو تهیه نموده و شروع فعالیت نمودم .

AWT IMAGE

برنامه ای برای توسعه کارتان دارید؟

قصد افزایش تعداد کندوهای زنبور عسل را دارم ، تا بتوانم از این راه مایحتاج زندگی خانواده خود را تهیه نمایم .

عامل موفقیت خود را چه می دانید؟ می توانید توصیه ای برای جوانان بگوئید؟

عواملی که باعث موفقیت من شده است در ابتدا اتکا به خداوند ، حمایت خانواده . سعی و تلاش خود در به سرانجام رساندن این فعالیت می باشد .

AWT IMAGE

البته بنده به این موضوع هم توجه نکردم که چون معلول هستم توانایی انجام کاری را ندارم پس با همت ، تلاش و پشتیبانی خانواده هم اکنون به این جایگاه رسیده ام.

توصیه ای که برای نسل جوان دارم این است که به دنبال کسب روزی حلال باشند و با انتخاب یک شغل مناسب آینده خود را تامین کنند .

منبع: سایت اشتغال معلولین و نیاز مندان
 

logo2
شماره انداز اشتغال
32