رویدادهاجشنواره، ایده، ما و عمل

AWT IMAGE


تحقق ایده های خلاقانه کسب و کار در حوزه معلولیت

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا در طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند. ارزش واقعی در استارتاپ ویکند تعداد کسب و کارهای ایجاد شده نیست بلکه آموزش و تجربه انتقال یافته و دایره ارتباطاتی است که تلاش همگانی برای ساخت آن صورت می پذیرد. استارتاپ ویکند جایی برای یافتن شرکای مشتاق، بررسی ایده ها و تجربه یک محیط بدون ریسک و برای بسیاری هم اولین گام در مسیر بلند کارآفرینی است.

از آنجا که موسسه آموزشی نیکوکاری رعد به عنوان یک نهاد پیشرو در امر آموزش ، اشتغال و کارآفرینی افراد دارای معلولیت می باشد ، برآن شدیم تا جهت اشاعه فرهنگ کارآفرینی در این حوزه اقدام به برگزاری این رویداد نمائیم تا عزیزان ما در کنار سایر افراد جامعه یک تجربه دل انگیز در حوزه ایده پروری و تبدیل به کسب و کار را داشته باشند.  یکی از اهداف اصلی این طرح ایجاد بستر مناسب جهت حضور افراد دارای معلولیت در جامعه می باشد به نحوی که در این رویداد آموزش داده می شود شروع هر کسب و کاری می تواند با کمترین هزینه و داشتن آگاهی لازم محصول یا خدمتی را مناسب این افراد ارائه دهد. به عنوان مثال چنانچه اپلیکیشنی طراحی می گردد  می تواند کلیه نوشتار و دستورهای آن به صورت فایل صوتی نیز قابل اجرا باشد تا افراد نابینا نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

در استارتاپ ویکند چه روی میدهد؟
روز اول :
مراسم راس ساعت ۵ بعدازظهر با سخنرانی آغاز می شود و بلافاصله بعد از سخنرانی ها وارد قسمت ارائه ایده ها میشود.


هر فرد ۱ دقیقه زمان دارد تا ایده خود را مطرح کند. پس از طرح ایده ها، ایده ها با نامشان بر روی دیوارهای سالن اجتماعات نوشته خواهند شد. شرکت کنندگان در برگه هایی که ابتدای مراسم دریافت می کنید، ۳ ایده برتر از دیدگاه خود مینویسند و رای خود را در صندوق رای می اندازند.


پس از شمارش آرا، ۱۰ ایده پر طرفدار معرفی می شوند. سپس صاحبین ایده، بر روی مقواهای بزرگی که تیم برگزاری در اختیارشان می گذارند نام پروژه خود را می نویسند و در میان جمعیت به یارکشی (تشکیل تیم) می پردازند.


روز دوم و سوم :
از پنجشنبه صبح تا جمعه ساعت ۲ بعدازظهر با حضور بیش از ۲۰ مربی مجرب شرکت کنندگان به تکمیل پروژه ها وساخت ادامه میدهند.


از ساعت ۲ تا ۵ بعدازظهر جمعه شرکت کنندگان بر روی ارائه خود به هیئت داوران کار می کنند. ارائه هر تیم به هیئت داوران ۵ دقیقه زمان دارد. تمامی اعضای گروه بر روی سن قرار می گیرند.


در پایان مراسم در بعدازظهر جمعه از گروه برتر تقدیر می گردد.


طرح های انتخاب شده پس از رویداد رها نشده و می بایست وارد یک مرکز رشد شوند تا مرحله بلوغ که حداقل یک سال به طول می انجامد.


ملاک های داوری طرح ها بر چه اساسی است؟


۱) طرح تجاری: یکی از مهمترین قسمتهای هر پروژه استارتاپ می باشد.


۲) معتبرسازی بازار: Costumer Validation تا چه حد فرض و گمانهای شما در مورد بازار درست بوده است؟ معتبر سازی ابزاری هست برای اثبات نظریه (طرح تجاری) شما در مورد مشتری.


۳) اجرا: هر تیم به چه طرز این طرح را اجرا کرد؟ نمونه اولیه محصول یا خدمت ارائه شده در چه حد کامل شده و ارزش وارد شدن به بازار را دارد؟ این معیاری است که تیم ها را ارزیابی خواهد کرد.


هزینه ثبت نام : 60,000 تومان (50 %  تخفیف ویژه  توان یابان)


ثبت نام: evand.com/raadcharity

مکان: مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد

logo2
شماره انداز اشتغال
32